לימודים בחו

עבור הישראלים, לימודים בחו"ל זו הקפיצה הראשונה לקריירה עשירה ומפותחת. לכן, זה לא מפתיע למצוא כי בשנים האחרונות, חלה עלייה במספר הישראלים הבוחרים ללמוד במוסדות בחו"ל. אז מה הן המדינות המבוקשות ביותר ללימודים בחול ומהם המקצועות הפופולריים ביותר? כל התשובות – במאמר הבא.

המדינות המבוקשות ביותר לטובת לימודים בחו"ל:

ברשימת המדינות המבוקשות ביותר של לימודים בחו"ל, ניתן למצוא לא רק מדינות שבהן מצויים כמה מהמוסדות היוקרתיים ביותר בעולם, אלא גם מדינות שמציעות לסטודנטים איכות חיים גבוהה והטבות שונות, כמו לימודים בחינם, אווירה צעירה והזדמנויות עבודה בזמן ולאחר השלמת התואר. מדינות כמו גרמניה, בה התואר הראשון הוא בחינם או קנדה ובריטניה שמציעות איכות חיים גבוהה במיוחד וכמובן – שום רשימה לא תהיה שלמה בלי ארה"ב, שבה כמה ממוסדות להשכלה גבוהה מהטובים בעולם.

מהם המקצועות המבוקשים ביותר ללימודים בחול?

אז לאחר שכיסינו את רשימת המדינות המבוקשות ביותר ללימודים בחו"ל, בואו נבחן אילו מקצועות נחשבים למקצועות הפופולריים ביותר לא רק בקרב הישראלים, אלא בקרב כלל הסטודנטים המגיעים ללמוד במדינות האלו. אז על אילו מקצועות מדובר? ובכן, בראש הרשימה, ניתן למצוא מקצועות כמו מנהל עסקים (בעיקר ללימודי תואר שני), רפואה ומשפטים. הנתון הזה לא מפתיע במיוחד לאור העובדה, שכשמדברים על ארה"ב וקנדה לדוגמה, ניתן למצוא בהן כמה מהמוסדות המובילים בעולם ללימודי רפואה, משפטים ומנהל עסקים ולכן אך טבעי שאלו המקצועות המבוקשים בהן. בהמשך הרשימה, נמצאים מקצועות כמו תקשורת ומקצועות בעלי גוון טכנולוגי יותר, כמו הנדסה או תכנות.

תנאי קבלה, מלגות, והגירה ללימודים בחו"ל:

אם החלטתם שאתם מעוניינים ללמוד בחו"ל, סביר להניח שבין הנושאים החשובים ביותר שעומדים על סדר היום שלכם נמצא את נושאי תנאי הקבלה, המלגות וקבלת הוויזה למדינות השונות. לגבי תנאי הקבלה, חשוב לזכור שמדובר בתנאים אשר משתנים מאוניברסיטה לאוניברסיטה ושסטודנטים זרים המבקשים להתקבל למדינות דוברות אנגלית, צריכים גם לעבור מבחני רמה אקדמאית בשפת המקום. לגבי מלגות, ישנן עמותות יהודיות שלעיתים מציעות מלגות לישראלים ובנוסף, כל אוניברסיטה מציעה גם היא מגוון מלגות לסטודנטים זרים. לסיום, כשאתם מגיעים לשלב שבו עליכם להוציא ויזת סטודנט ללימודים, חשוב לעשות זאת מול שגרירות המדינה בה אתם מעוניינים ללמוד ולהציג את כל המסמכים הנדרשים להוצאת הוויזה.
כל תהליך הקבלה וההגירה ללימודים בחו"ל, הוא תהליך מורכב שיכול להפיל אפילו את המוחות המבריקים ביותר. לכן, בידע פלוס אנחנו מציעים מגוון שירותים שילוו אתכם במהלך התהליך כדי לוודא שלא תצטרכו לוותר על חלום הלימודים בחו"ל.

קרא עוד: לימודים בארה"ב
קרא עוד: לדף הבית של ידע פלוס