מה הוא מבחן IELTS

המבחן הבינלאומי לבחינת השפה האנגלית, המוכר כמבחן הגלובלי לבחינת השפה כבר מעל ל- 20 שנה ומנוהל על ידי הקונסוליה הבריטית ו- IDP אוסטרליה. ניתן להיבחן בכל אחד מ-160 מרכזי הבחינה ב-109 ארצות בעולם. מטרת מבחן IELTS הוא להעריך את ידע המועמדים והבנתם בשפה האנגלית בארבעה תחומים מרכזיים של השפה- הבנת הנשמע, הבנת הנקרא, כתיבה ודיבור. הציון בבחינה מדורג על פני סולם בעל 1-9 דרגות, כאשר ציון של 1 מייצג חוסר ידע מוחלט של השפה, וציון 9 מייצג ידיעת אנגלית ברמת שפת אם.
הדרישה להיבחן במבחן IELTS יכולה להתקבל מאחד משני ערוצים: האחד הוא הערוץ האקדמי, שהשימוש בו נעשה לצורך קבלת מועמדים ללימודים באוניברסיטאות ובמוסדות מקצועיים, והשני הוא ערוץ גנרי, שבו נעשה שימוש לצרכי הגירה. ההבדלים בין שתי הגרסאות באים לידי ביטוי רק בחלקי הקריאה והכתיבה. הגרסה הכללית בודקת האם הנבחן יהיה מסוגל להשתלב בשוק העבודה בסביבה דוברת אנגלית ולכן התכנים, אופי השאלות והטקסטים בפרקי הקריאה והכתיבה מאופיינים בקשר לתחום התעסוקה. הגרסה האקדמית של מבחן IELTS בודקת האם הנבחן יוכל להשתלב בסביבה אקדמית דוברת אנגלית ולכן פרקי הקריאה והכתיבה בגרסה זו מתאפיינים בקשר לתחום האקדמי.

חלקי המבחן

1. החלק הראשון במבחן הוא חלק השמיעה. חלק זה כולל ארבעה קטעי שמיעה עם שאלות עליהם. כל קטע שמיעה אורך בין 3 ל 5 דקות. על כל קטע שמיעה יש 10 שאלות, בסך הכל בחלק זה של המבחן יש 40 שאלות. הזמן המוקצב לחלק זה הוא 30 דקות.

2. החלק השני במבחן הוא חלק הקריאה. במבחן האקדמי, חלק זה כולל שלושה קטעי קריאה, בהיקף של 700 – 1000 מילים כל אחד. על כל קטע קריאה תישאלו 13 – 14 שאלות. במבחן הכללי, יש בדרך כלל חמישה קטעים, ארבעה קצרים יותר ואחד ארוך (כמו במבחן האקדמי). בסך הכל חלק הקריאה של המבחן כולל 40 שאלות.
הזמן המוקצב לחלק זה הוא שישים דקות.

3. החלק השלישי במבחן הוא חלק הכתיבה. חלק הכתיבה של מבחן IELTS כולל שתי משימות כתיבה. במבחן האקדמית המשימה הראשונה תהיה ניתוח בכתב של תהליך כלשהו, או של מידע המוצג בצורת גרף או טבלה. מבחן הכללי, המשימה הראשונה היא לכתוב מכתב קצר לפי ההנחיות (מכתב תלונה, מכתב תודה, מכתב לחבר החי בחו״ל ועוד ועוד).
בשני הפורמטים, משימת הכתיבה השניה תהיה כתיבה של חיבור דעה. הזמן המוקצב לכל חלק הכתיבה הוא שישים דקות.

4. חלק נוסף במבחן IELTS הוא חלק הדיבור. חלק זה נערך בצורה של ראיון מול בוחן. השיחה אורכת בין 10 דקות לרבע שעה בלבד.

הרשמה אל מבחן IELTS

ההרשמה למבחן IELTS מתבצעת דרך האתר של ה- British council. יש ביקוש רב למבחן זה, על כן מומלץ להירשם מספיק זמן מראש. במהלך ההרשמה תתבקשו לבחור תאריך ומיקום רצוי לביצוע המבחן. לאחר מכן תידרשו לסרוק תמונה של הדרכון ו/או תעודת הזהות. אם יש לכם צרכים מיוחדים הדורשים התאמות מיוחדות (כגון ליקויי ראייה, שמיעה ולמידה) תתבקשו להצהיר על כף בתחתית המסך. לאחר מילוי כל פרטיכם האישיים, תתבקשו לבצע את התשלום עבור הבחינה באופן מקוון.
לאחר ההרשמה למבחן, אישורים על ההרשמה והתשלום ומידע נוסף יגיע אליכם למייל. אישור של פרטי הבחינה יישלח אליכם לאימייל כשבועיים לפני מועד הבחינה.

קורס IELTS בידע פלוס:

הקורסים שלנו מתקיימים באמצע השבוע (פעם בשבוע בשעות הערב). השיעורים מתנהלים ברמת גן, וקורסים חדשים נפתחים כל חודשיים. הקורס שלנו כולל 24 שעות של הכנה מעמיקה ומורכב מ-6 שיעורים, כאשר כל שיעור אורך כ – 4 שעות.
הקורס שלנו כולל הכנה מעמיקה לקראת הבחינה ומבוסס על שיעורי אסטרטגיה וטכניקה על מנת לעזור לתלמידים שלנו למקסם את יכולותיהם בבחינה.

ידע פלוס IELTS – באישור משרד החינוך. ניתן להשתמש בפיקדון הצבאי על מנת לבצע תשלום לקורס, התקשרו לפרטים נוספים- 077-8038533

מעבר לקורס, גם הבחינה של IELTS מתבצעת במכללת 'ידע פלוס'. לרישום ולקביעת מועד: לחץ כאן.

ליווי לפני מבחן IELTS מ -א' ועד ת'

כדי להיות בטוחים בכל המושגים הנוגעים אל מבחן IELTS, חשוב לדעת כי בנוסף לקורס IELTS, מציעה מכללת 'ידע פלוס' גם ליווי אישי לסטודנט, החל משלב הלימוד למבחן ועד לשלב הקבלה למוסדות הלימוד בחו"ל.
שלב מבחן IELTS מהווה רק את תחילתו של מסע שעל הסטודנט לעבור עד שהוא מתקבל לפקולטה הנבחרת. תהליך הרישום לאוניברסיטאות בחו"ל הוא מורכב למדי ומבלבל, ואם יש מישהו שכבר עשה את הדרך הזו בהצלחה עבור אינספור סטודנטים, הוא יוכל לחסוך גם מכם את הדרך הארוכה והבירוקרטית לתואר הנכסף. כל סטודנט יכול לקבל בנוסף לקורס אותו הוא לומד גם ליווי APPLICATION אישי אשר יכוון אותו ישירות לקבלה לאוניברסיטה הנחשקת.

חולמים על לימודים אקדמיים באוניברסיטה מובילה בחו"ל? אנו מאמינים בכם!
על מנת לעזור לכם להגשים את החלום, מכללת 'ידע פלוס' מציעה מספר קורסים המכינים את הסטודנטים לעתיד למבחנים אשר עליהם לעבור על מנת להתקבל ללימודים אקדמיים בחו"ל. אחד מן הקורסים הללו הוא קורס IELTS. רוצים לדעת מה יש בקורס ומה לומדים בו? כל התשובות נמצאות בעמוד זה!