שאלות על GRE

מועמדים רבים שנבחנים בבחינת GRE מתמודדים עם כל שאלות טכניות רבות שקשורות למהלך הבחינה. עשינו סדר וקיבצנו יחד שאלות נפוצות ואת התשובות שחשוב שתדעו לפני הבחינה.

כיצד מתבצעת הבחינה?

הבחינה מתבצעת באמצעות מחשב. הבחינה הממוחשבת מתקיימת בתאריכים הנקבעים מראש לאורך השנה ובמקומות שונים בארץ. במקומות שונים בעולם בהם הבחינה נערכת באמצעות ניירת, מועדי הבחינה נפרשים על פני שלושה תאריכים לאורך השנה, באוקטובר, נובמבר ופברואר.

הבחינה הממוחשבת כוללת רצף שאלות המופיעות על המסך בתוך מערכת מיוחדת אליה נרשם המועמד כשהוא מגיע לבחינה. הבחינה הדרגתית ולאחר כל רצף שאלות עוברים לרמה הבאה, כך עד שנסקרים כל תחומי הבחינה. הבחינה הידנית כוללת שאלות המופיעות על גליונות בחינה ויש להגיע עם עפרון ומחק.

כמה זמן נמשכת בחינת GRE?

בחינת GRE נמשכת 3 שעות ו-45 דקות. לכל חלק בבחינה יש פרק זמן משלו ובין לבין ניתן לקחת הפסקות, בהתאם להוראות הבוחנים בחדר.

האם ניתן להשתמש במחשבון במהלך הבחינה?

בחינת GRE ממוחשבת כוללת מחשבון שמופיע בצד המסך במהלך החלק הכמותי של הבחינה. למחשבון המופיע בבחינה יש רק ארבע פונקציות, זאת על מנת למקד את המועמד בתשובות אנליטיות שמראות את תהליך המחשבה ולא רק בחישובים. ארבע הפונקציות הבסיסיות – חיבור, חיסור, כפל וחילוק מופיעות על המסך.

במהלך בחינה ידנית, מחולקים מחשבונים מתאימים למועמדים לפני החלק הכמותי של הבחינה. אין להביא לבחינה מחשבון מהבית.

בחלקים בהם השאלות כוללות מספר חלקים שונים, שלכל אחד מהם תשובה אחרת, האם מקבלים ציון גם אם רק חלק מהתשובות היו נכונות?

בשאלות להן מספר תשובות, כל הבחירות צריכות להיות נכונות כדי לקבל את מלוא הנקודות עבור השאלה.

מה קורה כאשר מתגלה טעות או בעיה באתר הבחינה?

במידה ואתם נתקלים בתקלה במהלך בחינת GRE, יש לפנות לארגון ה- ETS האחראי על הבחינה כמה שיותר מהר ולהרים את היד במהלך הבחינה כדי להתריע בפני הבוחן. כך בכל מקרה שיכול להשפיע על תוצאת הבחינה

בנוסף, אם מישהו מעתיק מנבחן אחר, אם מישהו נבחן עבור מישהו אחר או מישהו משתמש בחומרי עזר, על הבוחן לדווח על כך לחברת ETS באופן מיידי על מנת שתפסול את הבחינה. כל המידע נשמר אצל החברה והוא דיסקרטי.

האם מותר להכניס שתייה ואוכל לבחינה?

לא. בחדר הבחינה לא ניתן לאכול או לשתות. עם זאת, במהלך הבחינה יש מספר הפסקות של 10 דקות בהן ניתן להתרענן.

בחינת GRE היא בחינה הכרחית עבור כל מי שרוצה ללמוד במוסד אקדמי מוביל לתואר שני. כדי להגיע אל הבחינה מוכנים בכל המובנים כדאי לבדוק את התשובות לכל השאלות שמעסיקות אתכם עוד בטרם הבחינה, כך תגיעו מוכנים, נינוחים ותצאו מחדר הבחינה עם תחושה טובה ותוצאה טובה יותר.

מידע נוסף שיכול לעזור לכם:

כיצד נרשמים לבחינת ה- GRE

מתי והיכן מתקיימת בחינת GRE

שאלות ותשובות GRE