טכנאי מכונות כביסה

אם יש לכם יכולות טכניות תוכלו לפתח אותן ולהתפרנס מהן בעזרת לימודים בקורס שיכשיר אתכם כטכנאי מכשירי חשמל ביתיים, כמו מכונות כביסה או מדיחי כלים.
כבוגרי קורס שכזה, תקבלו מהמוסד הלימודי תעודת הסמכה מקצועית. אם תלמדו במוסד שבו הקורס מפוקח ומאושר על ידי משרד העבודה, תוכלו לקבל תעודה מטעם משרד זה.
אמנם, על מנת לעסוק בתיקון מכונות כביסה אתם לא חייבים להצטייד ברישיון מוסדר, אבל חשוב שתבחרו בקורס שמועבר במוסד בעל מוניטין, שתוכנית הלימודים שלו כוללת הכשרה מקצועית מקיפה, המבטיחה שתצאו לעולם התעסוקה כאנשי מקצוע בעלי הסמכה מהשורה הראשונה.

האם קורס טכנאי מכשירי חשמל ביתיים מתאים לי?

יש לכם מה שנקרא ׳ידיים טובות׳? אתם אוהבים לתקן, לפרק או להרכיב מכשירים חשמליים? אתם נהנים מהאתגר לאתר תקלות ולפתור אותן? אם התשובה שלכם היא חיובית, כנראה שקורס טכנאי מדיח כלים מתאים לכם.

הקורס מתאים לכם גם אם מעניין אתכם לרכוש את הידע התיאורטי והמיומנויות המעשיות שיהפכו אתכם לטכנאים מוסמכים, בין אם תעבדו כעצמאיים או כשכירים.

מה כוללת תוכנית הלימודים בקורס?

אמנם, לכול מוסד לימודי המציע קורסים ללימודי טכנאי מכשירי חשמל ביתיים, יש תוכנית לימודים משלו, אבל רובם מציעים לימודים עיוניים במקביל להתנסות מעשית. בסיום הקורס תהיו מצוידים בידע ובכלים שיאפשרו לכם לאתר מגוון רחב של תקלות בכל מכשירי החשמל הביתיים.

תוכנית הלימודים אמורה לעסוק בנושאים כגון:

  • יסודות החשמל
  • יסודות הבטיחות
  • יסודות האלקטרוניקה
  • אינסטלציית החשמל והמים במכשירים השונים
  • מידע על המנוע החשמלי
  • מידע על פיקוד ובקרה

הלימודים יכשירו אתכם לאתר תקלות אופייניות ולתקן אותן, בין אם מדובר במכונות כביסה, במייבשי כביסה, במדיחי כלים, במקררים, בכיריים חשמליות או בתנורי אפיה.

בנוסף, כדי שתוכלו לתקן יותר מדגם אחד, הלימודים יכשירו אתם לטפל במגוון דגמים בולטים בשוק. כך שתוכלו לענות על הצרכים של כלל הלקוחות, לא משנה הדגם של מכונת כביסה שהתקלקלה.

מה משך הלימודים בקורס?

קורס לטכנאי מכשירי חשמל ביתיים יכול להימשך 5 חודשים או 10 חודשים, תלוי במוסד בו תלמדו כמו גם ברקע ובניסיון הקודם של הסטודנטים הנרשמים לקורס שלכם.
לדוגמה, אם יש לכם ידע בתחום החשמל והאלקטרוניקה, הקורס עשוי להימשך כחצי שנה, בעוד שאם אין לכם שום רקע קודם, משך הקורס עשוי להיות כעשרה חודשים.
כיוון שרוב הסטודנטים בקורס לטכנאי מכשירי חשמל ביתיים הם גם אנשים עובדים, סביר להניח שהקורס שלכם ייערך בימי שישי בבוקר, או ביום אחר אחר הצהריים.

האופק התעסוקתי

מי מכם לא התמודד לפחות פעם אחת אם לא יותר עם מכונת כביסה שנתקעה, או עם תנור חשמלי שמקצר את החשמל בבית והזמין טכנאי? המשמעות היא שלמרות שמכשירי החשמל נגישים היום כמעט לכול אחד, עדיין רובנו מעדיפים לתקן אותם כשהם מתקלקלים ולא לרוץ לקנות מכשיר חדש. כך שהאופק התעסוקתי שלכם נראה אינסופי.

נכתב בשיתוף >> https://www.ofekelectric.com/