לימודים עד להסמכה לחרדים

יש הרבה מאוד אנשים בציבור החרדי שרוצים לצאת לעבוד ולהתפרנס אך עדיין להישאר במסגרת תורנית שמורה. הם מבינים עד כמה העולם שבחוץ פרוץ ופתוח וכזה שעלול לגרור אותם למקומות שם הם לא היו רוצים להגיע ועל כן הם מבקשים להישאר במסגרת החממה ועדיין להתפרנס היטב. בדיוק עבורם יש לנו את כל מקצועות הקודש שנותנים מענה לכל הצרכים ההלכתיים ולכל מה שהיהודי צריך במעגלי החיים שלו.
למותר לציין כי מדובר בצרכים מיוחדים שאין להם כל דרישה או צורך בעולם הגדול במקומות שם אין יהודים כך שבהחלט מדובר בנישה ייחודית של הציבור היהודי והדתי במיוחד.

קורסים ליהודי החרדי

הקורסים של היהודי החרדי כוללים את כל מה שהיהודי עשוי להזדקק לו בחייו. זה כולל כתיבת סת"ם לצורך הכנת מזוזות, הכנה של תפילין, כתיבה של ספרי תורה וכן הלאה. זה כולל גם  קורס מוהלים עבור אנשים שרוצים לעסוק בתחום הזה ולמול את ילדי ישראל.
כך גם יש קורסים מיוחדים לשחיטה כשרה כמו גם לניקור בשר, המלחה הבשר וכל מה שקשור להכנת הבשר לאכילה.
מעבר לכל אלו יש עוד הרבה מאוד קורסים המותאמים כולם לציבור החרדי כמו ל לימודי הוראה, לימודים לטוען רבני, לימודים להכנת בתי תפילין ועוד ועוד.

לימודים למקצועיים רווחיים במיוחד – בלעדי לציבור החרדי

בגלל שמדובר בנישות כל כך ספציפיות וכאלה שיש בהם כל הזמן צורך, הרי שברור שתמיד יהיה ביקוש גבוה לאנשי מקצוע בתחום. כי כל יהודי זקוק למספר מזוזות לביתו, כל יהודי החל מבר המצווה אמור להניח תפילין, כל יהודי צריך לאוכל בשר כשר שנשחט כדין וכן הלאה. בכל התחומים הללו שהזכרנו, אין מקום לעגל פינות. הכול חייב להיעשות על ידי אדם ביד האנושית.
אי אפשר לכתוב מזוזה במחשב ואסור לצלם מזוזה מוכנה לשימוש נוסף. כל מוצר עד לרמה של כל אות וכל תג צריכים להיכתב ולהיעשות ביד האנושית.
כך בהכנה של בתי התפילין. ברור שגם בריתות מילה מחייבות יד אדם ובקיצור הבנתם. מדובר במערכת מורכבת שיש בה הרבה מאוד דרישה מצד לקוחות כאשר המחיר לכל דבר או שירות מתוך כל מה שמנינו לעיל הוא גבוה יחסית.

לימודים עד להסמכה

אז מי שאכן שואף להיכנס למקצוע כזה ורוצה ללמוד בצורה יסודית עד שיקבל הסמכה לעסוק בתחום אותו הוא רוצה ואליו הוא חש משיכה, חייב לפנות וללמוד בצורה מסודרת ויסודית. רק כך הוא אכן יקבל את כל ההכשרה, יקבל את כל המידע המקצועי הרלוונטי וכך הוא גם יגיע מוכן אל המבחנים מול הרבנות או כל גוף סמכות אחר שמכיר את אנשי המקצוע לתחומים ספציפיים.
חשוב תמיד לברר היטב כי אכן הגעתם למקום לימודים כזה שיספק לכם את כל המידע ואת כל הפרקטיקה המקצועית לצד כלים מתאימים כדי שאכן תצאו לדרך מפרנסת שיש בה שליחות קודש.