לימודים בחו''ל

ישראלים רבים בוחנים כמה וכמה אפשרויות כדי ללמוד לימודים אקדמאיים בארץ או בחו"ל. בשלב ראשון הם בוחנים את האפשרויות השונות של הלימודים, כדי לקבל החלטה על האופציה שהיא המתאימה ביותר עבורם.
יש כאלו שמגיל צעיר כבר גמלה בליבם ההחלטה על למידה של תחום זה או אחר ויש אחרים שנעזרים בשירותי ההכוונה. הם עובדים תשאולים, שיחות ומבחנים כדי לקבוע את תוואי הדרך שהוא הנכון ביותר עבורם על פי הכישורים שלהם.

מועמדים למסלול של לימודים אקדמאיים עוסקים בתחומים שונים כדי לצבור כספים למימון הלימודים. יש כאלו שעובדים בתפקידים שונים במסעדות, בשדה התעופה, באופציה של כתיבת תוכן לקידום אתרים או בשלל אפשרויות אחרות שהן רבות ומגוונות. את חלום הלימודים באחד מהמוסדות להשכלה גבוהה בישראל או בחו"ל שיש בהם לימודים ברמה גבוהה, הסטודנט מתחיל בקורסים השונים, כדי לעבור את המבחנים הקשים עבור קבלה לאוניברסיטה או למכללה הרצויה.

קורסים עבור לימודים אקדמאיים

בתקופת ההיערכות לקראת הרשמה ללימודים אקדמאיים באופציה הרצויה, לומדים הסטודנטים לעתיד בקורסים השונים שהם ההכנה הטובה ביותר להצלחה במבחן הנדרש. קיימים כמה וכמה קורסים וכל מועמד מתייעץ ומקבל הכוונה על האפשרות שהיא הנכונה ביותר עבורו. בדרך זו יהיה לו את מלוא הידע והוא יוכל לעבור את הנדרש במסגרת ועדת הקבלה.
לימודים במוסד אקדמי מוביל בארץ או בחו"ל הם חלום של צעירים רבים ולכן הם מבצעים את כל הנתיב הנדרש למען מטרה זו.
ברור להם שרק בדרך זו הם ילמדו את המקצוע הנבחר באופן הטוב ביותר, יקבלו את ההסמכה או את התעודות של סיום הלימודים וכך יוכלו לעבוד בתחום זה כשכירים או כעצמאים.

קורסים שונים לבחירה

אפשר ללמוד קורס SAT שבו מתרכזים בנושאים מהותיים בשפה האנגלית כמו כתיבה ודקדוק, הבנת הנקרא והרחבת אוצר המילים. עבור לימודים בארץ קורס זה מחליף את המבחן הפסיכומטרי ורצוי להתחיל בלימודי הקורס כ – 8 חודשים לפני תום ההרשמה אל מבחן gmat. גם אם נכשלים במבחן, יש אפשרות ללמוד זאת שוב ושוב לאורך שנה שלמה עד שמצליחים במבחן.
או לחלופין בקורס GRE שהוא עבור קבלה ללימודים אקדמאיים של תואר שני או דוקטורט. מתמקדים בו בלמידה של כתיבה באופן מילולי וכמותי, זוהי הכנה מעולה למבחן פסיכומטרי באנגלית והמבחן מתקיים שש פעמים לאורך השנה.

הכנה ללמידה באוניברסיטאות מובילות בעולם

אפשרות נוספת היא קורס GMAT הכולל כתיבה, הבנת הנקרא ולוגיקה כמותית המתאים ללימודים אקדמאיים בארץ ובעולם. כמו כן קורס TOEFL שמתמקד בהבנת הנקרא, הבנת הנשמע, דיבור וכתיבה באנגלית כשפה זרה למי שאינו דובר אנגלית כשפת אם.
או לחלופין קורס IELTS שהוא כולל את הבנת הנקרא, הבנת הנשמע, כתיבה, ודיבור באנגלית עבור הקונסוליה הבריטית או IDP האוסטרלית. ברוב המקרים לאחר תקופת הלמידה המעמיקה, רוב הסטודנטים עובר את המבחנים ומתחילים את הלימודים באוניברסיטה או במכללה שתכנן.