מידע על מבחן TOEFL

תלמידים זרים ברחבי העולם מכוונים גבוה ורוצים ללמוד באוניברסיטאות ומכללות בארצות הברית.
לשם כך, הם נדרשים לעמוד בתנאי סף רבים, כאשר אחד מהם הוא הוכחת רמת אנגלית טובה. לשם כך נועד מבחן ה- TOEFL.

מהו מבחן TOEFL?

כפי שמרמזים ראשי התיבות (Test of English as a Foreign Language) מבחן זה נועד לבדוק את רמת האנגלית כשפה זרה.
המבחן נוצר על מנת לאפשר לתלמידים מכל העולם ללמוד באוניברסיטאות בארצות הברית.
כדי שמוסדות אקדמיים אלה יוכלו לקבוע האם בכלל תוכלו ללמוד אצלם, הם רוצים לדעת כמה אתם שולטים בשפה, וזאת כתנאי קבלה בסיסי.

כמה עובדות על המבחן

 • מבחן זה קיים מאז 1964, ונוצר ע"י The Educational Testing Service (ETS)- ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לקדם שוויון ואיכות בחינוך על ידי מחקר והערכות מדויקות. הארגון מודד ידע ומיומנויות רבות נוספות, ושם דגש על מתן הזדמנויות ברמה הבינלאומית.
 • כאשר יצרו את בחינת ה- TOEFL, בנו אותה כך שהנבחן לא רק יישאל שאלות אקראיות באנגלית, אלא שאלות שמשקפות את האופן בו משתמשים בשפה בכיתה במוסד אקדמי.
 • מקבלים את מבחן ה- TOEFL במעל 11,500 אוניברסיטאות וארגונים, ב- 160 מדינות ברחבי העולם.
 • הפורמט הנוכחי של המבחן הוא IBT (internet based test).
 • מורכב מארבעה חלקים- קריאה, שמיעה, דיבור, כתיבה.
 • ההרשמה למבחן נעשית באמצעות האתר הרשמי של ETS.

מבנה המבחן

כפי שצוין קודם, ה- TOEFL בנוי מארבעה פרקים.
כל פרק מדורג בין 0 ל-30. במבחן תיבדק רמת האנגלית שלכם בכמה היבטים- היכולת להתבטא באופן שוטף, היכרותכם עם תחביר ודקדוק, אוצר מילים רחב ועוד…

 1. Reading – פרק הקריאה יבדוק כמה אתם יכולים לקרוא ולהבין חומרי לימוד בהם משתמשים בסביבה אקדמית. תקבלו שלושה עד ארבעה קטעי קריאה (כולם בני 700 מילים) בנושאים מגוונים. אין צורך לדאוג לכך שלא תכירו את הנושא, כיוון שכל התשובות בקטע. לאחר כל קטע תענו על עשר שאלות. יהיו לכם 52-72 דקות לכל הפרק.
 2. Listening – פרק הבנת הנשמע של מבחן TOEFL נועד להעריך את יכולתכם להבין שיחות והרצאות באנגלית. תקבלו  שלושה עד חמישה קטעים מהרצאות, כל אחד באורך של 3-5 דקות, ולאחר מכן כשש שאלות לכל הרצאה. בנוסף, תקבלו 2-3 קטעי שיחה קצרים, כל אחד באורך של 3 דקות, ולאחר מכן חמש שאלות על כל שיחה.
 3. Speaking – פרק הדיבור יבחן את יכולתכם לדבר אנגלית במסגרת אקדמית. תקבלו ארבע משימות דיבור, כאשר הראשונה היא עצמאית, והשתיים אחר כך הן במסגרת סיכום מידע. במשימה הראשונה תצטרכו להסתמך על הדעות והרעיונות שלכם, בעצם מחפשים לראות האם אתם יכולים יכולים להביע את דעתכם בצורה ברורה, עקבית, וספונטנית. בשאלות הבאות יבדקו כיצד אתם משלבים את יכולתכם לשמוע, לקרוא ולדבר באנגלית. אתם תאזינו לשיחה או להרצאה, ותקראו קטע קצר, שלאחריו השאלות. אורך כל הפרק כ- 17 דקות.
 4. Writing – פרק הכתיבה ימדוד את יכולתכם להתנסח בצורה ברורה ומאורגנת כמו במסגרת לימודים אקדמית. תתבקשו להקליד שני חיבורים. בראשון, יהיו לכם 20 דקות לקרוא פסקה ולהאזין להרצאה קצרה, כאשר לאחר מכן תסכמו את עיקרי הקטע. בשנייה, יהיו לכם 30 דקות לכתוב חיבור בהתבסס על חוויה שחוויתם או לתת את דעתכם לגבי נושא נתון.

סיכום מבנה המבחן

סיכום מבנה המבחן

איך להתכונן?

אנשים רבים מאמינים כי אין להם צורך להתכונן למבחן TOEFL בגלל שיש להם אנגלית טובה, אך האמת היא שהמבחן יכול להיות מאתגר ומבלבל גם לדוברי אנגלית. לפניכם מספר טיפים להצלחה במבחן:

 • דעו את הפורמט
 • תרגלו כתיבה תחת לחץ זמן
 • תרגלו דיבור ברמה גבוהה ואקדמית
 • למדו לכתוב הערות באופן יעיל ומהיר
 • קחו קורס מקצועי שיכין אתכם בצורה המיטבית!

איפה נבחנים?

ישנם מרכזי בחינה רבים בישראל, והם פרושים ברחבי הארץ. מומלץ להירשם למבחן כמה שיותר מוקדם כדי להימנע ממצב בו כל המקומות במרכז הבחינה הקרוב לביתכם תפוסים, ותיאלצו להיבחן במקום רחוק או לחילופין בתאריך מאוחר משרציתם. ההרשמה למבחן היא דרך האתר הרשמי של ETS, הארגון האחראי על הבחינות.