האם מבחן טופל (Toefl) קשה גם לדוברי אנגלית

מבחן טופל (Toefl) הינו מבחן בקיאות באנגלית ברמה אקדמית, אשר אותו צריכים לעבור מועמדים המבקשים להתקבל לתכניות לימודים בחו"ל. המבחן אמור לוודא כי המועמד מסוגל להתמודד עם קשיי שפה ולהבין אנגלית ברמה שמתאימה ללימודים באנגלית במוסד אקדמי. אבל, לא רק מועמדים שאינם דוברי אנגלית נאלצים לעבור מבחן זה, אלא גם דוברי אנגלית שזוהי שפת האם שלהם, שכן מבחן זה אינו בודק רק בקיאות בשפה האנגלית.

הקושי הגורף של מבחן הטופל

לא משנה אם אתם דוברי עברית, צרפתית, גרמנית או אנגלית – מבחן הטופל הוא אינו מבחן קל בכלל. תחשבו על זה כמו מבחן בלשון והבעה ברמה אקדמית – על אף שעברית היא שפת האם שלנו, רבים מאתנו, אינם מכירים את חוקי השפה, אינם מכירים מילים ברמה אקדמית ואינם נושאים יכולות הבעה אקדמיות. לכן, גם לדוברי אנגלית בתור שפת אם, יש קושי לעמוד בדרישות המבחן ולעבור אותו בהצלחה.
אי לכך, במידה ואתם צריכים לעבור מבחן טופל, מומלץ להירשם לקורס מקיף ללימודי אנגלית שיעזור להכין אתכם הן למבחן על הצד הטוב ביותר והן לחיים בחו"ל במסגרת לימודים אקדמאיים.

מה מבחן הטופל בודק?

אז מדוע מבחן הטופל הוא קשה לכל מי שמבקש לעבור אותו? בואו נראה. מעבר לכך שהמבחן בודק את יכולותיו של הנבחן בשפה אנגלית, הוא בודק גם יכולות אקדמאיות מגוונות. המבחן בודק האם אתם יכולים להתמודד עם שיעור באוניברסיטה דוברת אנגלית, כאשר ההרצאות בשפה אנגלית אקדמאית גבוהה, ברמה מספקת שתוכלו להבין על מה דיברו אתכם. הוא גם בודק את יכולות הכתיבה והדיבור שלכם, הוא בודק את רמת הבנת הנקרא שלכם, כאשר תקבלו קטע אקדמי לקריאה ולאחר מכן תצטרכו לענות על שאלות בנוגע לקטע, שיאפשרו לבחון האם הבנתם את מה שקראתם.

מבנה מבחן הטופל

הציון המקסימלי שתוכלו לקבל בבחינה זו הוא 120 נקודות, לפי החלוקה הבאה: בכל אחד מארבעת החלקים של המבחן, תוכלו לצבור 30 נקודות. החלק הראשון יבחן את יכולות הדיבור שלכם באנגלית, כאשר בחלק זה תצטרכו לדבר במשך כדקה על נושא שמעניין אתכם. בחלק הבא, חלק הכתיבה, תצטרכו לכתוב חיבור בנושא שתבחרו. לאחר מכן מגיע החלק של הבנת הנקרא, בו תקבלו קטע כתוב עם שאלות בנוגע לקטע, שיבדקו את הבנתכם. החלק האחרון, הוא החלק של הבנת הנשמע, שבו תצטרכו להקשיב להקלטה של הרצאה ברמה אקדמית ולאחר מכן תתבקשו לענות על שאלות על הקטע ששמעתם.

כיצד תצליחו לעבור את מבחן הטופל?

יכולות של שפה, לרבות יכולות אקדמאיות, תלויות ברמת התרגול והשימוש בשפה. אנשים רבים שידעו שפה בצורה מצוינת אך לא השתמשו בה מספר שנים, דיווחו כי איבדו את שליטתם בשפה וחלה ירידה משמעותית ביכולות שלהם באותה השפה. לכן, הכנה למבחן הטופל דורשת הכנה ותרגול ממושכים. בידע פלוס, תוכלו לעבור קורס הבנה למבחן זה על ידי מורה אמריקאית, שברשותה למעלה מ-20 שנות ניסיון. רוצים ללמוד בחו"ל? תנו לנו להכין אתכם להצלחה!

 

צריכים מידע על מבחן SAT?

 

מבחן טופל. לחלום בגדול.