האוניברסיטאות המובילות בעולם

לימודי מדעי המחשב נחשבים לאחד מן הענפים האקדמיים הפופולריים ביותר בקרב סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון בישראל.
לצד האוניברסיטאות המובילות המקומיות, סטודנטים המבקשים להבטיח לעצמם את הסביבה הלימודית המובילה ביותר, נושאים את עיניהם אל עבר המוסדות האקדמיים שאל מעבר לים, וכל שכן אל עבר המוסדות שקבעו את מעמדם במרוצת השנים כמובילים ביותר בתחום.
המוסדות האקדמיים הבינלאומיים ללימודי מדעי המחשב אותם נציין להלן, אינם 'רק' מתהדרים במצוינות אקדמית, אלא גם בסגל מכובד, במתקני מחקר חדשניים וברקורד מרשים אשר רקם קשרים ענפים עם גורמים מובילים בתעשייה הטכנולוגית.

המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT)

MIT מדורגת באופן עקבי בחזית החינוך למדעי המחשב בעולם.
האוניברסיטה ידועה בתוכנית הלימודים הקפדנית שלה, ובדגש על למידה מעשית המציעה הזדמנויות חסרות תקדים לסטודנטים לעסוק במחקר פורץ דרך בתתי-תחומים שונים של מדעי המחשב.
החל מקורסי בינה מלאכותית ועד לאבטחת סייבר, הפקולטה של MIT למדעי המחשב נחשבת ברמה העולמית למתקדמת והאיתנה ביותר, ובוגרי התואר עתידים בהחלט לפרוץ את גבולות הקיים עם חדשנות טכנולוגית שאין שנייה לה.

אוניברסיטת סטנפורד

כשהיא ממוקמת בלב עמק הסיליקון, אוניברסיטת סטנפורד הפכה לשם נרדף לחדשנות ויזמות טכנולוגית נחשבת לאחת מאותם האוניברסיטאות המובילות בעולם.
המחלקה למדעי המחשב של האוניברסיטה מושכת ומשכה אליה כמה מן המוחות המבריקים ביותר בתחום, והיא מציעה מגוון רחב של מרכזי מחקר בינתחומיים וחברי סגל ידועים שרכשו לעצמם שם ומוניטין אקדמי לאורך השנים.
מחלקת מדעי המחשב בפרט והאוניברסיטה בכלל, מספקת לסטודנטים סביבת למידה דינמית המתאימה למחקר משותף ולשיתופי פעולה עם גורמים אקדמיים נוספים.
מיקומה האסטרטגי בעמק הסיליקון והקשרים ההדוקים של האוניברסיטה עם ענקיות התעשייה, מבטיחים שפע של התמחויות וקריירה ענפה עבור בוגרי התואר.

אוניברסיטת קליפורניה, ברקלי

המחלקה למדעי המחשב של אוניברסיטת ברקלי משלבת מצוינות אקדמית עם מחויבות להשפעה חברתית.
באמצעות תוכנית הלימודים החדשנית של האוניברסיטה, ברקלי ידועה ביכולתה להכין את בוגריה להתמודד עם סוגיות גלובליות ועם אתגרי הטכנולוגיה הנכונים לעת השעה. לאוניברסיטה דגש על טיפוח קהילה תוססת של חוקרים המקדישים את כל מרצם לתיעול היכולות הטכנולוגיות של היום, למען הדור של המחר.

אוניברסיטת הרווארד

המוניטין הנודע של אוניברסיטת הרווארד איננו זר לאיש, והוא משתרע על פני ענפים אקדמיים רבים ושונים.
כך נכון הדבר גם לגבי התוכנית למדעי המחשב של הרוורד המדגישה חשיבה ביקורתית וכישורי פתרון בעיות. לצד סגל מדעי מיומן, לאוניברסיטה משאבים רבי עוצמה ברמה העולמית, דבר המקנה לסטודנטים של הרווארד את היכולת לעסוק במחקרים חדשניים בתחומים דוגמת למידה מכונה, קריפטוגרפיה וביולוגיה חישובית.
גישתה של הרווארד מעודדת שיתופים פעולה בינתחומיים, יצירתיות וחדשניות.

אוניברסיטת ETH, ציריך

ולסיום נצא מעט מגבולות ארצות הברית, ובשווייץ יושבת לה אחת מן האוניברסיטאות המובילות בעולם המתהדרת במחלקת מדעי המחשב יוקרתית ובעלת שם עולמי.
עם התמקדות בשיתופי פעולה בינתחומיים, ETH מציעה לסטודנטים הזדמנויות ייחודיות לחקור ולהתוודע לענפים ונושאים שונים ומשתנים בתחומי מדעי המחשב תוך התמודדות עם אתגרים מורכבים.
קשריה הענפים של האוניברסיטה עם התעשייה, מספקים לסטודנטים הזדמנויות יקרות מפז לנטוורקינג ולקבלת ניסיון מעשי.