אזרחות זרה ולימודים בחול

רוצים ללמוד באירופה אבל לא בטוחים לגבי העלויות? המשיכו לקרוא על העלויות הממוצעות של שכר הלימוד ושל הוצאות המחיה במספר מדינות האיחוד האירופי, ולגלות על ההזדמנויות שלכם ללמוד בחינם באירופה!
הנתונים המופיעים בהמשך הם ממוצעים, חוץ מזה קחו בחשבון שהם עשויים להשתנות משנה לשנה. לקבלת שכר הלימוד המדויק, בדקו את המידע המתפרסם באתר האינטרנט של המוסד בו בחרתם ללמוד, וזכרו לקחת בחשבון גם את הוצאות המחיה המשוערות בעיר בה תלמדו ואת אורח החיים שאתם רוצים לאמץ.

אוסטריה

שכר לימוד ממוצע: חינם לבעלי אזרחות אירופאית; כ-730 אירו לסמסטר לסטודנטים זרים. עלויות המחיה הממוצעות: כ-11,400 אירו לשנה.
סטודנטים עם דרכון של האיחוד האירופי יכולים ללמוד באוסטריה בחינם, אלא אם כן ייקח לכם יותר משני סמסטרים (הזמן הסטנדרטי), להשלים את הקורס שלכם. במקרה זה יהיה עליכם לשלם עמלה לכול סמסטר (כ-364 אירו).
קחו בחשבון שכמו כל הסטודנטים תצטרכו לשלם גם דמי חבר לאגודת הסטודנטים בסכום של כ-19 אירו לסמסטר.
לקבלת מידע על אזרחות פולנית לחצו>

בלגיה

שכר לימוד ממוצע: כ-906 אירו לשנה לסטודנטים אזרחי האיחוד האירופי; כ-4,175 אירו לשנה לסטודנטים זרים. עלויות המחיה הממוצעות: כ-11,000 אירו לשנה.
בבלגיה תמצאו אוניברסיטאות מכובדות, הזדמנויות טובות ליצירת נטוורקינג בינלאומי, ערים מפורסמות, מגוון של מאכלים, כולל שוקולד בלגי טעים ואיכות חיים גבוהה.

דנמרק

שכר לימוד ממוצע: חינם לסטודנטים אזרחי האיחוד האירופי; ובין 16,000-6,000 אירו לשנה לסטודנטים זרים. עלויות המחיה הממוצעות: כ-14,400 אירו לשנה.
דנמרק היא אפשרות משתלמת לסטודנטים אזרחי אירופה שלא צריכים לשלם שכר לימוד. עם זאת, עלויות המחיה במדינה זו די גבוהות. למרות שרוב הלימודים מתנהלים בשפה הדנית, יש יותר מ-600 מסלולי לימוד מוכרים בינלאומיים בהם מלמדים באנגלית. חוץ מזה, אחוז גבוה מאוד מתושבי המדינה מדברים אנגלית.

צרפת

שכר לימוד ממוצע: כ-170 אירו לשנה לסטודנטים אזרחי האיחוד האירופי; כ-2,770 אירו לשנה לסטודנטים זרים. עלויות המחיה הממוצעות: כ-9,900 אירו לשנה.
צרפת היא אחת מיעדי התיירות הבינלאומיים הפופולריים ביותר בעולם, והיא גם יעד פופולרי מאוד לסטודנטים המבקשים ללמוד בחו״ל. צרפת מציעה אוניברסיטאות יוקרתיות ועלויות מחיה זולות יחסית.
קחו בחשבון שהוצאות המחיה בפריז הן גבוהות יותר מאשר בערים אחרות בצרפת, אבל אולי תמצאו ששווה לכם לשלם את העלות הנוספת. אחרי הכול, פריז זכתה לא פעם לתואר עיר הסטודנטים מספר אחת בעולם!

גרמניה

שכר לימוד ממוצע: הלימודים הם בחינם לכול הסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות ציבוריות (חוץ מאלה שבבאדן-וירטמברג שבהן סטודנטים זרים משלמים כ-3,000 אירו לשנה). עלויות המחיה הממוצעות: כ-10,200 אירו לשנה.
גרמניה, כמדינה לא אנגלופונית, היא אחת מיעדי הלימוד הפופולריים בעולם ומציעה אוניברסיטאות ברמה עולמית יחד עם איכות חיים גבוהה. בגרמניה הסטודנטים משלמים גם כ-250 אירו לסמסטר, כדי לכסות את עלויות הניהול.
מאמר זה נכתב בשיתוף אתר שינדל אזרחות אירופאית >> https://www.schindel.co.il/