לימודים בחו''ל

החלטתם ללמוד בארה״ב? נראה שבחרתם נכון. אחרי הכול ארה״ב – המדינה המובילה בעולם בתחומי ההשכלה והטכנולוגיה – נחשבת כבר שנים רבות ליעד פופולרי עבור סטודנטים רבים המתכננים ללמוד בחו״ל כדי לבנות לעצמם קריירה משגשגת.

לאחר שהחלטתם ללמוד בחו״ל אתם עומדים בפני החלטה מאתגרת נוספת והיא הבחירה במסלול הלימודים שלכם,
מה מושך אתכם יותר, לימודי קרימינולוגיה, הנדסה או מדעי המחשב? כדי לעזור לכם בבחירה, הנה כמה מהתארים המובילים המועדפים היום על ידי סטודנטים בינלאומיים,
הן בגלל תחומי העניין שהם מציעים ללומדים והן בזכות הקריירה ורמות השכר המובטחים לבוגרים המבקשים להשתלב בקלות ובמהירות בעולם התעסוקה.

מנהל עסקים

אם אתם עם אוריינטציה עסקית, רואים הזדמנויות עסקיות בכול מקום בו אתם נמצאים, נראה כי תואר ראשון במנהל עסקים הוא המסלול המתאים לכם. זהו תחום לימודים פופולרי מאוד שיעניק לכם את כל הכישורים הנדרשים כדי להפוך למנהיגים עסקיים המפקחים בתבונה ובאופן מושכל על ביצועי החברה ומקבלים בביטחון מלא החלטות הרות גורל על אסטרטגיות ארוכות טווח.

יותר מ-20% מהסטודנטים הבינלאומיים בארה״ב בוחרים בתואר במנהל עסקים הנחשב לאחד התארים הטובים ביותר ללמידה במדינה.
הסיבות העיקריות בגינן סטודנטים זרים בוחרים ללמוד תואר זה קשור לכך שהוא מוביל למשרות נחשקות עם שכר גבוה ביותר.
בגלל שארה״ב היא הכלכלה הגדולה ביותר בעולם, בוגרי מנהל עסקים יכולים למצוא שפע של הזדמנויות עבודה. אין ספק שתואר MBA מאוניברסיטה יוקרתית בארה״ב, פורש בפניכם את הדרך לקריירה מדהימה לסטודנטים שירצו להמשיך לתואר שני בתחום יבצעו מבחן gmat שיתן להם כרטיס כניסה ללימודי תואר שני במנהל עסקים.

הנדסה

מסלולי הלימודים בתחומי ה-STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics), שההנדסה היא חלק מהם, הם בין התארים המועדפים על ידי סטודנטים בינלאומיים, בעיקר בגלל שהם מציעים השתלבות מהירה בתעסוקה במשרות המשתלמות ביותר.

הנדסה אף פעם לא מתיישנת, לא משנה באיזו תקופה אתם חיים. מאז שהאדם הקדמון המציא את הכלים הראשונים ועד היום, האנושות משתמשת בהנדסה כדי לקדם ולשפר את איכות החיים שלה.

כ-10 מכללות להנדסה בארה״ב מדורגות כמובילות ביותר בדירוג של ה-QS (Quacquarelli Symonds). לדוגמה, המכון הטכנולוגי של מסצ׳וסטס הידוע כמכללה להנדסה המבוקשת ביותר בעולם מופיע בקביעות בראש רשימת הדירוג. בנוסף, תואר MS, שהוא תואר שני מכוון מחקר, מוצע על ידי רוב האוניברסיטאות בארה״ב ונחשב לאחד המסלולים המועדפים על ידי סטודנטים בינלאומיים.

הנדסה היא אחד המקצועות המשתלמים ביותר בעולם אשר מציעה התמחויות שונות (למשל, הנדסה אזרחית או הנדסה מכנית) ומשרות ברמה גבוהה עם משכורות משתלמות.

מדעי המחשב

תארים אקדמאיים בתחומי ה-STEM מהווים 30% ממספרם הכולל של הסטודנטים הבינלאומיים הלומדים בארה״ב. אחד ממסלולי לימוד אלה הם מדעי המחשב המועדפים על סטודנטים בינלאומיים רבים.

אנשים עם תארים ב-IT (Information technology) ומדעי המחשב, מצליחים להשתלב במשרות עם שכר טוב, ושוחים באוקיינוס מלא הזדמנויות, לא משנה באיזו פינה בעולם הם בוחרים לחיות. יתרה מזאת, לימודים בתחום המחשב מציעים גם גירוי אינטלקטואלי וגם סיפוק רב כי מסלול זה מוביל לקריירה מהירה המתפתחת ללא הרף.

סביבה וקיימות

נושאי קיימות ואיכות הסביבה מעצם טבעם הם גלובליים. בחירה בלימודי סביבה תפגיש אתכם עם נקודות מבט חדשות וגישות שונות לשימור כדור הארץ. במהלך הלימודים תוכלו לראות בזמן אמת כיצד הבעיות הסביבתיות משפיעות על חלקים שונים של כדור הארץ.
תוכלו גם להתנסות בלימודים בשטח עצמו, מה שמתאים מאוד לסטודנטים המעדיפים ללמוד מחוץ לכיתה ואפילו לנהל קריירה שתוביל אותם לפעילות רבה יותר בשטח. עולם התעסוקה משווע היום למומחים בתחומי הקיימות והסביבה, והבוגרים מצליחים להשתלב בקלות במשרות שונות שימשיכו להיות מבוקשות גם בעתיד.