בחינת ה- GMAT היא תנאי קבלה לתוכניות MBA בישראל ובחו"ל. הבחינה מורכבת מארבעה חלקים: מילולי, כמותי, IR (המשלב מילולי וכמותי) וחיבור. רוב התוכניות בישראל, כדוגמת אלה של אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, בר אילן והמרכז הבינתחומי, דורשות ציון כמותי בלבד. תוכניות אחרות, כדוגמת אלה של אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בן גוריון, דורשות ציון מילולי וכמותי. תוכניות MBA בארץ לא משתמשות בחיבור ובפרק ה-IR כפרמטרים להערכת מועמדים. במאמר זה נתרכז בהכנה אפקטיבית לחלק הכמותי המתאימה לרוב המועמדים הניגשים לתוכניות MBA בישראל.

חיזוק יסודות והסרת חלודה:

בהנחה שיש זמן מספיק להכנה – לפחות 3 חודשים – חשוב להקדיש לפחות שבועיים להסרת חלודה. אם לא נגעת באלגברה ואינך זוכר כיצד לפתור משוואה בנעלם אחד, להכפיל שברים או להמיר שבר למספר עשרוני – עליך לוודא שהיסודות הללו איתנים דיים לפני שתעבור לחומר המתקדם יותר. אחד המשאבים הטובים ביותר למטרה זו הוא אתר Kahn Academy, המספק סרטונים ותרגול בחינם לנושאים בסיסיים ואף לבחינת ה- GMAT עצמה. באתר זה ניתן ללמוד את יסודות האלגברה באמצעות תוכנית עבודה מסודרת הנותנת פידבק על התקדמותך בחומר.

איך לבנות תוכנית למידה?

תוכנית למידה אפקטיבית משתנה בהתאם לרמת הנבחן, כמות הזמן הפנוי במהלך השבוע ובסוף השבוע והציון הנדרש. רצוי לרכוש ספר הכנה רשמי של חברת GMAC וכן גישה לסרטוני וידאו שמסייעים בקליטת החומר. קיימות חברות

הכנה למבחן Gmat

נוספות המספקות חומרי לימוד ברמה גבוהה, כאשר הספר GMAT FOR DUMMIES, המציע היכרות מתומצתת עם החומר, הוא האפקטיבי ביותר למי שמתרכז בחלק הכמותי, אך אינו תחליף לספר GMAC הרשמי. מומלץ שלא לדחוס את כל הלמידה ליום אחד, אלא לתרגל גם במהלך השבוע כדי שהחומר ייקלט באופן אורגני יותר. רוב המועמדים בוחרים להשקיע 5 שעות במהלך השבוע ועשר שעות בסוף השבוע (כמובן שמספר זה נתון לשינוי בהתאם לפרמטרים המצוינים לעיל).

כדי לבנות תוכנית למידה מסודרת, מומלץ לקחת את הרשימה המלאה של הנושאים בבחינה (רשימה של החומר הנדרש לבחינה נמצא באתר www.mba.com). מומלץ לחלק את הנושאים על-פי רמת שליטתך בחומר הנלמד, ולאחר מכן

להקציב כמות זמן מוגבלת לכל נושא. עם זאת, חשוב להבין אילו נושאים נפוצים יותר ואילו נושאים נחשבים יותר "אקזוטיים" (כמו הסתברות וקומבינטוריקה), וכן להשקיע את הזמן הרב ביותר בנושאים הנפוצים יותר. לעתים קרובות קורס GMAT מספק את האופציה הטובה ביותר, היות וקורס

ים עובדים ע"פ תוכנית עבודה מובנית שחוסכת זמן רב ומתרכזת במה שהכי חשוב. למרכז ידע פלוס ברמת גן קורסי GMAT למועמדים בכל הרמות.

דע את האויב:

בחינת ה-GMAT ידועה (לשמצה) בטריקים הרבים שלה. חשוב להתמודד עם שאלות רשמיות ככל האפשר על-מנת להכיר את סגנון השאלות ואת האסטרטגיות השונות להתמודדות עם שאלות מאתגרות יותר, וכן טקטיקות לחסכון בזמן בשאלות פשוטות יותר. חשוב לזכור שהבחינה היא אדפטיבית – אין אפשרות לדלג על שאלות ולחזור אליהם מאוחר יותר – ותפקוד לקוי במספר שאלות

ברצף מוריד את הציון משמעותית. כמו כן, במידה ולא עונים על כל השאלות בכל פרק, הציון יורד בהתאם.

סימולציות הן הדרך האפקטיבית ביותר להכיר את מבנה הבחינה, רמת השאלות ולבנות בהתאם את הסיבולת (כמו בחדר כושר) למאמץ אינטלקטואלי ממושך, כ-75 דקות לחלק הכמותי בלבד. באתר הרשמי של חברת GMAC ניתן להוריד תוכנת סימולציות הבנויות באופן זהה לבחינה האמיתית. כמו כן, חברת MANHATTAN PREP מציעה סימולציות טובות (www.manhattanprep.com). סימולציות הן אינדיקציה מצויינת לתפקוד בבחינה, ועשויות לחסוך לך 250$ אם אינך מוכן וזקוק לתרגול נוסף.

במידה ולא ענית על שאלה נכון, חשוב מאוד להבין מדוע. כמו כן, חשוב לנתח את תוצאות הסימולציות כדי להבין אילו נושאים חלשים יותר. מומלץ להתייעץ עם מרכז רשמי להכנה ל-GMAT לפני התחלת הלמידה.

קרא עוד בנושא:

טיפים ללמידה עצמית למבחן GMAT

הרשמה למבחן GMAT