נדחית מתוכנית MBA

נדחית מתוכנית MBA. מה כעת? בקץ חודשים של עבודה מאומצת, השקעה כספית ולמידה אינסופית – לא התקבלת לאף מוסד, או התקבלת למוסד שלא עומד בקריטריונים שלך. אין צורך ליפול לרחמים עצמיים: כ-50% מהמועמדים, גם אם הם מתאימים, נדחים כל שנה, ורבים מהם לבסוף מתקבלים בניסיון השני או השלישי. מבולבל ומיואש? בנינו רשימה של צעדים שיכולים לסייע לך.

"רשימות שחורות"

לא לנטור טינה: כל שנה מוסדות מקבלים כמות עצומה של מועמדים פוטנציאלים, אך בגלל שיקולי מקום ותקציב, המוסדות לא יכולים לקבל את כל המועמדים המתאימים. מוסדות לא מרימים גבה אם הם רואים שאותו מועמד מנסה שנית, ולעתים אף יאפשרו רק לעדכן מה היו השינויים שהתחוללו מאז הגשת המועמדות הקודמת.

למה נדחיתי? חמש הסיבות הנפוצות

ציון נמוך במבחן GMAT

תוכנית TOP 10 ותוכניות TOP 20 לא מציינות מהו ציון ה-GMAT הנדרש לקבלה; למרות זאת, הסינון הראשוני מתבצע על בסיס ציון במבחן ה- GMAT. תוכניות עילית יבחנו את תיק המועמדות שלך לרוב רק עם ציון משוקלל של 680 ומעלה – ציון שנחשב נמוך למדי בסטנדרטים של התוכניות המבוקשות. כדי להיות מועמד אטרקטיבי עבור תוכניות MBA רבות, יש לקבל ציון GMAT משוקלל של 710 ומעלה לפחות. קיבלת 620 וברצונך להגיש מועמדות להרווארד? רוב הסיכויים שלא תיחשב מועמד אטרקטיבי, ועדיף להשקיע את הזמן בלשפר את ציון ה- GMAT או לבחון אפשרויות אחרות.