מקצועות מבוקשים בחול

יותר ויותר ישראלים בוחרים לעבור את לימוד התואר האקדמי ורכישת המקצוע בחוץ לארץ. מצד אחד, לימודי תואר במוסד אקדמי בחו"ל מהווים אתגר לאלו שבוחרים ללכת וללמוד בחו"ל את התואר, כאשר הקושי הגדול ביותר הוא ללמוד חומר אקדמאי בשפה זרה, אבל מצד שני, יש ברכישת השכלה גבוהה בחו"ל גם יתרונות רבים.
היתרון הגדול ביחס ללימודים בארץ, הוא עניין העלות – דבר ראשון, בדרך כלל לימודים אקדמאים בחו"ל מוצעים בעלות נמוכה באופן משמעותי ביחס לאלה של הארץ וגם במידה ולא, ישנן הרבה יותר תכניות לקבלת מלגה בחו"ל. בנוסף, כמות מוסדות הלימוד בארץ ביחס לאוכלוסייה היא לא גבוהה ולכן יש קושי להתקבל לתכניות מבוקשות, כמו לימודי רפואה. בשורה התחתונה, החוויה של לימודים בחו"ל מעורבת בהכרת אנשים חדשים, הכרה מעמיקה של לפחות שפה זרה אחת ובכלל באפשרות לטייל במקומות חדשים לצד הלימודים, שזו חוויה בפני עצמה.

מקצועות פופולריים ללימודים בחו"ל עבור ישראלים

סיבה עיקרית נוספת שבגינה ישראלים רבים רוצים ללמוד בחו"ל, היא רמת מוסדות החינוך. כלומר, לישראלים רבים יש את השאיפה לרכוש את השכלתם האקדמאית מאחד ממוסדות הלימוד המובילים בעולם ואלה גם מצביעים על המקצועות הפופולריים ביותר עבור לימודים בחו"ל בקרב הישראליים, כמו: לימודי משפטים בהרווארד (מספר אחד בעולם בתחום המשפטים), לימודים טכנולוגיים ואנליטיים ב – MIT (המכללה הטכנולוגית של מסצ'וסטס), לימודי תקשורת ואנגלית בפרינסטון ועוד. כמובן שלא כל אחד ואפילו לא אחד מתוך 1000 מצליחים להתקבל למוסדות אלה, אבל יחידי הסגולה שכן, במידה וישלימו את מסלול הלימודים יוכלו להשתלב ולהתפתח לתפקידי מפתח בתחומם, בשל יוקרת התואר ומעמד מוסד הלימוד.

לימודי רפואה בחו"ל

מסלול לימודי הרפואה נחשב למבוקש ויוקרתי וזה לא משנה באיזה מדינה בעולם אתם נמצאים. לכן, באופן טבעי, גם לימודי רפואה נמצאים בין מקצועות הלימודים המבוקשים ביותר על ידי ישראליים שרוצים ללמוד בחו"ל. כמובן שדרישות הקבלה הינן גבוהות ביותר ובקרב הישראליים שרוצים ללמוד רפואה בחו"ל, ישנם אלה שמחפשים אחר תנאי הקבלה הקלים יותר, ישנם את אלה המחפשים אחר מסלולי לימודי הרפואה בעלות נמוכה יותר ויש את אלה, שמבקשים ללמוד רפואה במוסדות הלימוד הגבוהים ביותר, כמו הרווארד, דיוק ואוניברסיטת וושינגטון, המציעות תכניות לימודי רפואה ברמה הגבוהה בעולם.

לימודי הייטק בחו"ל

מסלולי לימודי היי טק בחו"ל נחשב לאחד הפופולאריים והחמים ביותר בשנים האחרונות. משום כך, הדרישות לקבלה למקצועות טכנולוגיים בחו"ל עלתה, שכן מוסדות הלימוד רוצים את המועמדים הטובים ביותר.
לאחר שתשלימו את הלימודים בהצלחה, תוכלו להמשיך הלאה לשלב הבא ולחפש עבודה. מומלץ להעזר בחברות השמה להייטק, שיכוונו אתכם למשרות מתאימות בתחומים שונים בהם, פיתוח, בניית אתרים, קידום אתרים, QA ועוד.

מעוניינים ללמוד מקצוע בחו"ל? חברת ידע פלוס יכינו אתכם ללימודים בחו"ל ברמה גבוהה ומקצועית באמצעות קורסי הכנה למבחני קבלה למוסדות בחו"ל בשפה האנגלית. למידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע!