לימודים בארהב

ארה"ב היא ללא ספק אחת המדינות המבוקשות ביותר ללימודים בחו"ל ע"י הישראלים ובכלל. הסיבה לכך, סביר להניח, נובעת גם מהעובדה שכמה מהמוסדות להשכלה גבוהה המובילים בעולם – ממוקמים בארה"ב. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים בארה"ב, המאמר הבא הוא בשבילכם.

לימודים בארה"ב באוניברסיטאות המובילות

בהתחשב בעובדה שארה"ב היא מדינה ענקית שמורכבת אף היא ממדינות שונות, לפעמים נדמה שכמעט בלתי אפשרי לבחור את האוניברסיטה שמציעה את המסלול הטוב ביותר. ובכל זאת, ישנן כמה אוניברסיטאות בארה"ב שנחשבות לאוניברסיטאות המובילות והטובות ביותר בכל ארה"ב, אך גם כאן הדיון יכול להתחלק בין אוניברסיטאות ליגת הקיסוס לבין אוניברסיטאות שאינן חלק מליגת הקיסוס.
אז מהי ליגת הקיסוס? ובכן, מדובר התאחדות של שמונה אוניברסיטאות פרטיות מהחוף המזרחי של ארה"ב שכוללת בתוכה בין היתר את אוניברסיטת הרווארד, קולומביה, ייל ועוד. כלל האוניברסיטאות בהתאחדות, נחשבות לאוניברסיטאות מובילות המציעות מסלולי לימוד ברמה גבוהה ובוגריהן, מייאשים כמה מהמשרות החשובות ביותר בארה"ב. אבל בכל זאת, חשוב לזכור שיש עוד אוניברסיטאות שמציעות מסלולי לימוד ברמה גבוהה שאינן חלק מהתאחדות ליגת הקיסוס, כמו אוניברסיטת ניו יורק או אוניברסיטת לוס אנג'לס לדוגמה.

מקצועות מבוקשים ללימודים בארצות הברית

אחת הסיבות שבגללה ארה"ב היא אחת מהמדינות המבוקשות ביותר ל- לימודים בחו"ל, היא בזכות העובדה שהמוסדות השונים שבה, מציעים רמת לימודים גבוהה ואיכותית. והדבר נכון במיוחד במקצועות שנחשבים למבוקשים ביותר ללימודים בארה"ב, כמו מנהל עסקים, משפטים ורפואה. כמה מהאוניברסיטאות השונות שהזכרנו כאן במאמר, כמו אוניברסיטת הרווארד, מציעות כמה ממסלולי הלימודים היוקרתיים ביותר בעולם ללימודי משפטים, רפואה ומנהל עסקים.

תנאי קבלה ללימודים בארה"ב

תנאי הקבלה ללימודים בארה"ב יכולים להשתנות לא רק מאוניברסיטה לאוניברסיטה, אלא גם ממסלול למסלול. באופן טבעי, תנאי הקבלה לאוניברסיטאות ליגת הקיסוס הם גבוהים ונוקשים יותר ממקומות אחרים, אבל גם לאוניברסיטאות האחרות – יכולים להיות תנאי קבלה גבוהים. הכל תלוי באוניברסיטה ובמסלול.

מגורים בארה"ב בזמן התואר

בין השיקולים החשובים ביותר שעליכם לקחת בחשבון בנוגע ללימודים בארצות הברית, הוא נושא המגורים והמחייה בארה"ב. יוקר המחייה בארה"ב יכול להשתנות בין המדינות והערים השונות (ניו יורק לדוגמה, נחשבת לאחת הערים היקרות ביותר בארה"ב) וכן, גם שכר הלימוד יכול להיות מאוד יקר, לא רק עבור הישראלים. לכן, אם אתם בכל זאת מעוניינים ללמוד בארץ האפשרויות הבלתי נגמרות – כדאי לנסות ולמצוא מלגה שתוכל לכסות לפחות חלק מההוצאות השונות.

בידע פלוס נשמח ללוות אתכם בכל שלבי הקבלה! צרו אתנו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ חינם וללא התחייבות!

לדף הבית, לחץ כאן: דף הבית.