טיפים לעמידה בלחץ

צעירים ישראלים רבים, ובמיוחד בתום שירותם הצבאי, בוחרים להשתלב במוסדות אקדמאיים שונים בחו"ל כדי לרכוש השכלה ומקצוע לעתיד. ישנם כיום לא מעט בתי ספר הפותחים את שעריהם בפני סטודנטים מכל העולם, לרבות ישראלים, ומציעים מסלולי לימוד אטרקטיביים במיוחד. דרישות הקבלה של חלק ממוסדות אלה מעמידים את המועמדים הישראלים בפני אתגרים של ממש, שבחלקם קשורים גם בשפה. בעיות קשב וריכוז, למשל, יכולות להוות למועמדים אלה מכשול פעמים רבות ולהפוך את ההתמודדות על הקבלה למוסד עצמו לקשה ובמקרים מסוימים לבלתי אפשרית.

איך בכל זאת עושים את זה? איך מצליחים לעמוד בלחץ הדרישות הגבוהות של אותם מוסדות? הנה ארבעה טיפים שיעזרו לכם:

בדקו מראש מהם תנאי הקבלה

מתמודדים עם בעיות קשב וריכוז? רוצים ללמוד במוסד אקדמי בחו"ל אך חוששים מהדרישות הגבוהות שלו? אם כן, לפני שאתם יוצאים לדרך, ולו כדי להוריד את הלחץ ולהפוך את האתגר לפשוט יותר, חשוב שתברר מהם תנאי הקבלה המדויקים. ייתכן, ובמיוחד אם אתם סובלים מבעיות למידה, בעיות הקשורות לקשב וריכוז, שתוכלו ליהנות מהקלות מיוחדות ותנאים מסוימים בבחינות הקבלה. ייתכן אפילו שתוצע לכם עזרה. כדאי שתדעו זאת מראש כדי לעבור את המשימה הזו בשלום.  בנוסף, בדקו האם אתם צריכים להיות מצוידים בתיק עבודות אקדמיות, במידה ולמדתם במוסד אקדמי כלשהו בארץ וכעת אתם רוצים לבדוק המשך לימודים במוסד אקדמי בחו"ל.

היעזרו בסטודנטים בעלי ניסיון

אם אתם חוששים מעט והלחץ מהלא ידוע הופך לבלתי נסבל, זה הזמן לפנות לבעלי ניסיון. פנו לסטודנטים ישראלים שהתקבלו לאותם מוסדות אקדמיים נחשקים ובקשו מהם טיפים וגם מידע לגבי המוסד הלימודי הרלוונטי לכם. אין כמו ניסיונם של אחרים ובמיוחד ניסיונם של אנשים שאתם סומכים עליהם, כאלה שהיו במצבכם לפני מספר שנים.

 

GRE Biochemistry

שימוש באסטרטגיות למידה והכנה יעילות

מי שסובל מבעיות למידה או בעיות קשב וריכוז, יודע עד כמה שימוש באסטרטגיות למידה יכול לסייע גם בהכנות למבחני הקבלה המלחיצים של אותם מוסדות לימוד בחו"ל. אסטרטגיות למידה אלה מותאמות באופן נקודתי לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, המתקשים להתמודד עם למידת חומר חדש או אפילו הכנה לקראת מבחני קבלה. אסטרטגיות אלו עוזרות להם להתארגן נכון לקראת תקופת הלמידה, לבחור את שיטת הלמידה הטובה ביותר עבורם (באופן עצמאי או שמא בקבוצה) וגם לאמץ את ההתנהלות הלימודית הנכונה עבורם, זו שהוכיחה להם בעבר כי היא אכן מסייעת להם בלימוד חומר חדש ובהתמודדות עם האתגר הרב הנלווה לכך.

סיוע של המומחים בתחום

מי שאיננו יכול לעשות זאת באופן עצמאי, יכול להיעזר במומחים בתחום. ישנן כיום לא מעט מסגרות העוזרות בהכנה לקראת לימודים אקדמיים במוסדות שונים בחו"ל, הכנה הכוללת בין היתר את רכישת השפה החדשה, היכרות עם מבחני הקבלה ובכלל – עם דרישותיו של המוסד (הן כחלק ממבחני הקבלה והן אחר כך, במהלך הלימודים עצמם). מומלץ לבחון את אפשרויות הסיוע השונות ולבדוק איזו מהן היא הנכונה ביותר, כחלק מההכנה לקראת הבחינה.